Overzicht  2024


JAARVERSLAG KUNSTKRING EYMERICK Heeze-Leende-Sterksel 2024.

Leden van het bestuur:
Jan Verdonschot:            ad interim voorzitter, secretariaat
José Wouters:               penningmeester, exposities, jaarverslag
Thea van Moorsel:           website, excursies, notulen
Mariska Schenkels:          exposities, media
Ria Peeters:                aspirant lid

Einde 2024 bestond Kunstkring Eymerick uit 78 leden.

In januari hebben we nog hard gewerkt aan de interne verhuizing. De nieuwe ruimtes hebben een flinke opknapbeurt gekregen wat heeft geresulteerd in de nieuwe ruimtes  voor beeldhouwen, keramiek schilderen, tekenen en vergaderen.

Er is door veel leden veel tijd besteed aan de interne verhuizing onder coördinatie van Martien en José. Zowel met opruimen als het opnieuw inrichten. Speciale dank gaat ook uit naar de familie vd Akker (Jan, Peter en Rinus) voor hun werkzaamheden als timmerman, schilder, loodgieter en elektricien. Zonder hun bijdrage had het zeker langer geduurd en hadden we hiervoor bedrijven moeten inhuren. Op 5 februari konden we weer starten met kunst maken in onze ateliers.

Nieuwjaarsreceptie bij Gemeente Heeze-Leende en tevens afscheid van Burgemeester Paul Verhoeven op 25 januari in Dorpshuis ‘t Perron. Jan, Mariska en José waren hierbij aanwezig namens de kunstkring.

Nieuwjaarsreceptie KKE en intrek Kunst-Kazerne werd dit jaar gevierd op 23 februari in onze vernieuwde locatie.                                                                                                                                                                                                                         49 personen, leden met evt. partners hadden zich aangemeld,                                    Het was een heel gezellige avond geworden.

In februari is ook de fotogroep met 9 personen van start gegaan. Ons lid, Bert Keet, zal deze groep op weg helpen. Hopelijk gaat deze discipline een vast onderdeel van onze kunstuitingen worden.

Donderdag 21 maart werd de ALV gehouden in de Kunst-Kazerne. Na de vergadering was er nog een gezellig samenzijn.

Er heeft een Statutenwijziging plaats gevonden bij notaris Mevr. A. Wijers te Heeze. Naast de Statuten hebben we een Huishoudelijk Reglement. De vereniging heet nu Kunstkring Eymerick Heeze-Leende-Sterksel. Wij voldoen nu aan de normen van WBTR ( Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersonen.

Het afscheid van Jan de Bruin, wethouder van Cultuur, werd gehouden in de Schammert op 27 maart. Jan en José waren hierbij aanwezig.

Dinsdag 9 april stond de excursie/uitstapje op het programma. Deze bracht ons met de trein naar het Centraal museum in Utrecht. Thea en Riek hadden deze dag geregeld. “Expositie op Scherp”, fotorealisme nader bekeken, met Pauline Curnier Jardin “Hot Flowers Warm Fingers” en David Claerbout “Backwards Growing Tree”. Het was een interessante expositie. Eerst koffie en tussendoor een heerlijke lunch.

“Heeze leeft” op 19 mei heeft weer veel mensen op de been gebracht en wij waren er weer bij. We lieten vol trots onze vernieuwde locatie zien aan iedereen die daar interesse in had. Verschillende leden lieten hun kunstje in de kunst zien. Het was een drukke dag geweest.

Op 16 juni is Sjef Cox overleden. Hij was 1 van de grondleggers van de Kunstkring. Wij hebben als Kunstkring Eymerick warme en dankbare herinneringen aan hem. Van de ruim 20 jaar dat de kunstkring nu bestaat, was Sjef  de eerste 12 jaar de voorzitter. Met veel inzet stuwde hij de vereniging op, van een kleine vriendengroep naar een goedlopende kunstkring met ateliers voor schilderen, tekenen en beeldhouwen.

Sjef was beeldend kunstenaar;  “Ik heb een steen verlegd. Onderwijl gevormd tot beeld. Ik had nog inspiratie voor meer, maar mijn tijd was op …”. Dat waren zijn afscheidswoorden. 

De activiteit Creatieve Heidedagen verviel dit jaar, dit willen we gaan afwisselen met Kunstsmullen, dus om het jaar Kunstsmullen of de Creatieve Heidedagen.

De exposanten dit jaar in ’t Perron, de Schammert, het Gemeentehuis, de dokterspraktijk en andere expositieruimtes waren Marianne, Juliette, Nanou, Hans, Jo, Miranda, Joke, Jan en José.

In oktober had Kunstsmullen het thema “Bomen spreken”. Wij deden mee op onze eigen locatie en we pakten goed uit. In de Kunst-Kazerne was er een expositie over bomen van onze leden. Ook was er een digitale fotoreportage van bomen uit Heeze-Leende-Sterksel-Leenderstrijp. Hiervan werden 10 foto’s op doek gepresenteerd in de tuin van het gemeentehuis. Ook lieten we in de tuin de bomen spreken door tekstbordjes met uitspraken ( zoals: Mag ik blijven?, Ik neem CO2 op, Waar is mijn grond on te aarden?, Kom in mijn schaduw, enz.) te plaatsen bij de bomen. Maar liefst drie weekenden waren we open met demonstraties van schilderen, beeldhouwen en keramiek (o.a. raku stoken). Op 19 oktober hebben Mariska en José 7 dames van “Vrouwen van Nu” rondgeleid langs de expositie van Kunstsmullen bij Kunstkring Eymerick.

Verschillende leden hebben gewerkt aan het Jaarthema “Dieren”. Wat het resultaat is, kunnen we zien na de ALV in 2025. De expositie is in Dorpshuis ’t Perron.

We hebben dit jaar weer verschillende nieuwe leden verwelkomd, Wendy, Liana, Mieke, Eric, Hajar, Henny, Dorien, Tonnie, Margo en Eric.

Het enthousiasme om ’s avonds te werken is afgenomen en gaat dus niet meer door. Wie nog interesse heeft om ’s avonds te werken, kan dit melden bij het bestuur.

Dit jaar hebben we naast de Nieuwjaarsreceptie nog 6 Sociaal Café avonden gehouden, waaronder één avond met uitleg over foto’s maken en één avond met natuurfotografie van Heike Odermatt. De andere avonden werd er informatie uitgewisseld over Kunstsmullen en de website.

Bestuursvergaderingen zijn er 5 geweest, waarvan 1 bij Thea thuis in verband met de verhuizing van de Kunst-Kazerne. De vergaderpunten voor Kunstsmullen hebben we ook tijdens de Sociale Avonden besproken.

In het kader van de huisvesting hebben we een vergadering met José Wilms van de Gemeente H-L gehad. Ook hebben we onze wensen neergelegd bij Toon Iding van “Herbestemming erfgoed”, en zijn aangesloten bij de uitleg over de pleininrichting aan de voorkant van het gemeentehuis.

Einde jaarverslag 2024
José Wouters


Activiteiten kalender 2024


 JANUARI

 

 23 februari

Nieuwjaarsreceptie en opening nieuwe ateliers

FEBRUARI

 

 

29 februari
20.00 uur
Kunstkazerne

Sociaal Café-avond
Ons lid Bert Keet komt vertellen over fotografie

MAART

 

21 maart
19.30 uur
Kunstkazerne

Algemene Leden Vergadering
Al sinds de oprichting in 2003 houden wij onze ALV in maart. Alle leden zijn dan welkom en hebben inspraak over alle beslissingen van het bestuur. Wilt u een relevant onderwerp inbrengen of een potentieel bestuurslid aanmelden, neem daarvoor minimaal twee weken van tevoren contact op met het secretariaat.

28 maart

Sociaal Café-avond

APRIL

 

25 april
20.00 uur
Kunstkazerne

Sociaal Café-avond
–
Open Huis 19 mei
– Kunstsmullen 2024
– Voorbespreking Sociaal Café ivm uitnodiging Jeugdwerk

MEI

 

Heeze Leeft

Zondag
19 mei

 

Heeze leeft: Deze maand organiseert de Winkeliersvereniging het evenement waarbij Heeze, Leende & Sterksel hun krachten bundelen! Verenigingen, particulieren en ondernemers kunnen zich hier perfect presenteren, maar ook voor het winkelend publiek is er veel te zien en te doen. Wij doen in principe altijd mee.
We houden dan open huis en demonstreren zowel binnen als buiten de Kunstkazerne diverse disciplines.
Contactpersonen: Martien Baselmans & José Wouters

30 mei
20.00 uur
Kunstkazerne

Sociaal Café-avond
Toelichting Thema door José specifiek voor SCC.

JUNI

 

27 juni
20.00 uur
Kunstkazerne

Sociaal Café-avond
Onderwerp: Kunstsmullen 2024 en Heidedagen.

JULI
AUGUSTUS

 

 

Geen activiteiten
Het atelier is in  deze maanden alleen van 19-28 augustus gesloten voor alle disciplines!
Dit i.v.m. De Brabantse Dag

SEPTEMBER

 

14 en 15 sept

Creatieve Heidedagen:

Deze gaan dit jaar niet door i.v.m. Kunstsmullen!
Contactpersonen:
José Wouters, Martien Baselmans, Joop Verhees, Jan van den Akker en Sjaak van Galen

26 september
20.00 uur
Kunstkazerne

Sociaal Café-avond: bespreken van activiteiten en voorbereidingen Kunstsmullen 2024

OKTOBER

 

Van 29-9 tot 27-10
Kunstsmullen

Kunstsmullen: in de maand oktober wordt Kunstsmullen georganiseerd. De Kunstkring neemt deel  aan deze activiteit. 

Het thema is “Bomen Spreken”  Alle leden kunnen hieraan meedoen d.m.v. exposeren en bordjes schilderen.
Contactpersonen: José Wouters, Jan van den Akker, Martien Baelmans

31 oktober
20.00 uur
Kunstkazerne

Sociaal Café-avond; Evaluatie kunstsmullen en locatie ” Thema-expo 2025 “

NOVEMBER

 

28 november
20.00 uur
Kunstkazerne

Sociaal Café-avond.  Lezing De magie van fotografie.

Heike Odermatt komt vertellen over haar natuurfotografie. Nadere informatie volgt nog.

DECEMBER

 

 

Geen activiteiten

 

 

Berichten 2024

 

 

Nieuwjaarsborrel

Op donderdag 16 januari om 20.00 uur is er een Nieuwjaarsborrel voor alle leden. Ook partners zijn van harte welkom.
Zet deze bijeenkomst alvast in je agenda!
Uiteraard hopen wij velen te ontmoeten in ons atelier onder het genot van koffie met vlaai en een drankje.
In de maand januari is er geen Sociaal Café.

 

 

Wat is geweest:

 

 

Sociaal Café Avond, 28 november 20.00 uur

Op 28 november is er weer een Sociaal Café.
Heike Overmatt komt spreken over haar natuurfotografie “De Magie van Fotografie“.

 

Heike Odermatt geeft tijdens haar lezing een inkijkje in wat de natuurfotografie te bieden heeft buiten de documentaire registratie van wat de wandelaar ziet. Net als in andere kunstvormen kan men zich ook fotografisch breed uitdrukken. Fotografie noemt men niet voor niets ook ‚schilderen met licht‘. Maar ook zonder geweldige lichtomstandigheden kan men beelden in de natuur creëren, welke de aanschouwer raakt. Zo werkt zij graag met kleurcontrasten, vormen en lijnenspel zonder de harmonie van de kompositie geweld aan te doen.

Als lid van het ‚Natuurfotografengilde‘ (NFG), de Duitse ‚Gesellschaft für Naturfotografie‘ (GDT) en ‚Nature First’ (Alliantie voor Verantwoorde Natuurfotografie) telt voor haar naast kwaliteit van haar werk evenzeer de natuurbeleving en de zorgzame omgang met de natuur. Wij zijn immers te gast in de natuur. Natuur beleven, en deze belevenis vasthouden in beelden met je eigen interpretatie, dat is de essentie van wat Heike onder natuurfotografie verstaat en hoe zij te werk gaat volgens het devies:

“Take nothing but pictures. Leave nothing but footprints. Kill nothing but time“

Bij internationale wedstrijden heeft zij regelmatig prijzen behaald zoals ook bij de werelds belangrijkste natuurfotowedstrijd ‘WPOTY’ (Wildlife Photographer of the Year) en is zij ook in het buitenland geen onbekende meer. Heike heeft meerdere malen deel uitgemaakt van de vakjury bij nationale en internationale natuurfotowedstrijden zoals 2 keer bij de ‘Europese Natuurfotograaf van het jaar’, welke in Duitsland wordt gehouden.
Haar foto’s zijn geen resultaat van uitgebreide beeldbewerking op de computer, wat ook een uitsluitcriterium bij de betere natuurfotowedstrijden is, maar zijn allemaal in het veld met de camera ontstaan. Sommige van haar oudere beelden zijn nog dia’s, opgenomen met analoge Spiegelreflex en Middenformaat camera.

 

Sociaal Café Avond

Er was een Sociaal Café avond voor leden op 31 oktober om 20.00 uur met als onderwerp:

  • Evaluatie Kunstsmullen ; was succesvol met ca. 400 bezoekers
  • Expositie ruimte voor de thema-expositie ; Keuze is ’t Perron

 


In september hebben zich 2 nieuwe leden aangemeld, t.w. Tonnie van Vlerken (schilderen) en Margo van Koll (keramiek)

 


Kunstsmullen 2024

Het thema ” Bomen spreken” van Kunstsmullen 2024 is door onze leden uitgebeeld in schilderijen, tekeningen, beelden, keramiek en foto’s.

Deze zijn tijdens Kunstsmullen, dagelijks te bezichtigen in ons atelier (de Kunst-Kazerne), waar onze leden aan het werk zijn.

Lees verder


Sociaal Café

De Sociaal Café avond voor leden was op 26 september om 20.00 uur met als onderwerpen

  • Programma en voorbereiding exposities Kunstsmullen 2024.
  • Herinrichting gemeentehuis-plein en -tuin

 


In juli mochten we weer een nieuw lid verwelkomen: Dorien Harden voor de schilderafdeling!


Overlijden Sjef Cox

Een groot gemis; oud-voorzitter en oprichter van de Kunstkring is op 16 juni overleden. Zie rouwkaart
Lees hier het in memoriam vanuit de Kunstkring.


Sociaal Café

De Sociaal Café avond voor leden, was op 27 juni a.s. met als onderwerp Kunstsmullen 2024.

 


Van 9 t/m/ 16 juni was er een expositie, in het kader van 550 jaar kerkgebouw St Petrus Banden, in dorpshuis De Schammert (Leende) met als onderwerp het kerkgebouw. Het is een kerk met een markante toren die door vele kunstenaars in de loop der tijd is vastgelegd. Wij hebben saemen met de organisatie van de tentoonstelling geholpen bij het inrichten. Ook hebben onze leden José Wouters en Hans van Zonneveld (beide schilderijen), Joke van Heugten (ets) en Jan Verdonschot( 3D-geprinte keramiek) deelgenomen aan deze expositie.


9 mei tijdens Heeze Leeft was het open huis in de Kunst-Kazerne. Er was een expo en onze tekenaars, schilders, beeldhouwers en keramisten waren aan het werk in de ateliers. Het was een geslaagde dag en we konden vele bezoekers een hartelijk welkom heten en laten kennismaken met ons werk. Bekijk hier de gezellige drukte.


Sterksel Sterk In Kunst – 5e Editie 2024!

De vijfde editie van het tweejaarlijkse evenement Sterksel Sterk In Kunst was op zaterdag 11 en zondag 12 mei 2024.  Op zaterdag hebben onze beeldhouwers Jan, Els en Lia gebeeldhouwd op het gezellige dorpsplein.

Ga voor meer informatie en een terugblik naar: www.sterkselsterkinkunst.nl


In april hebben zich 2 nieuwe leden aangemeld: Hajar Haghani (schilderen, beeldhouwen) en Eric Runge (fotografie).
Welkom beide!


Er is in maart geen Sociaal Café.
Het eerstvolgende Sociaal Café is op donderdag 25 april, 20.00 uur in de Kunst-Kazerne.


In maart mochten we weer een nieuw lid verwelkomen voor de Schilderafdeling; Mieke van der Linden, Welkom Mieke


Op dinsdag  9 april is er een excursie gepland naar het Centraal Museum Utrecht . Meer informatie is te vinden in jouw mailbox.


De jaarlijkse algemene ledenvergadering is op 21 maart a.s. om 19.30 uur in onze eigen kunstkazerne.
Zorg dat je er bij bent!


In februari mochten we weer 2 nieuwe leden verwelkomen t.w. Liana Romeijn (schilderen) en Wendy Verhoeven (Schilderen, Beeldhouwen en Fotografie. Welkom Beide!


De Kunst-Kazerne is sinds 5 februari weer open en kan er weer volop gewerkt worden in de ateliers! We gaan hopelijk weer allemaal met veel enthousiasme aan het werk na een paar maanden gesloten te zijn geweest.

Impressie van de werkzaamheden: